czwartek, 7 grudnia 2017

Pluszowy przyjaciel

Tradycyjnie, po raz kolejny w naszej bibliotece obchodzono przypadający 25 listopada „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. W dniach 17, 23 i 27 listopada odbyły się spotkania dla dzieci z Przedszkola Publicznego we Frysztaku. Dzieci radosne i uśmiechnięte przyszły do biblioteki wraz ze swoimi ukochanymi przytulankami, o których bardzo chętnie opowiadały. Na początku każdego spotkania przedszkolaki mogły pobaraszkować między regałami, obejrzeć kolorowe i bogato ilustrowane książki. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, gdzie poznały historię pluszowego misia oraz najbardziej znane sylwetki misiów – bohaterów literackich. Podczas prezentacji multimedialnej dzieci rozpoznały swoich ulubionych misiowych bohaterów. Nie zabrakło również wspólnych zabaw, układania puzzli z misiami oraz uzupełniania sylwetki misia brakującymi elementami. Spotkania w bibliotece nie mogły się odbyć bez książki i głośnego czytania. Maluchy wysłuchały opowiadania „Nieszczęśliwy miś”. Na zakończenie spotkania dzieci złożyły uroczystą przysięgę i otrzymały pamiątkowe medale „Przyjaciel Pluszowego Misia”.