piątek, 12 maja 2017

I NA CO DZIEŃ I W NIEDZIELĘ KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM !

Jestem książka,
W bibliotece
Mam mieszkanie.
Bardzo lubię,
Gdy przychodzisz
na spotkanie. …
Książka – A. Nosalski.
11 maja bibliotekę w Stępinie odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkół w Stępinie, aby świętować TYDZIEŃ BIBLIOTEK. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o pracy w bibliotece, o tym jak wypożycza się książki. Przedszkolanka wybrała książki i każde z dzieci mogło spróbować pracy bibliotekarza samodzielnie skanując kod kreskowy. Kiedy już książki do przedszkola zostały wypożyczone dzieci usiadły, aby wysłuchać historyjki o „Zbawcy książek”. Po burzliwych dyskusjach na temat przeczytanej książki przedszkolaki rysowały bohaterów swoich ulubionych książeczek. Starszaki zaprezentowały swoje umiejętności czytania i samodzielnie odczytywały mądre i wartościowe cytaty dotyczące książek i czytania ich. Dzieci przekonały się, że CZYTANIE TO NIE SZKODNIK i można je polubić !