poniedziałek, 15 maja 2017

„Frysztak i okolice. Podróż ze starą fotografią”

Bo tu wyrosła… i zaprasza nas w podróż do minionych lat. Agata Zahuta, autorka książki we wstępie pisze: „Album, który oddaję w Państwa ręce, prezentuje zdjęcia z dawnego Frysztaka i okolic. Poprzez starą fotografię przenosi nas do epoki, która odeszła bezpowrotnie i ludzi, których w większości już nie ma.”
„Oddaję Państwu coś bezcennego, czego nie można kupić, co jest ulotne i zagrożone utratą – przywróconą pamięć o ludziach, którzy mieszkali tutaj przed nami, i miejscach, w których przebywali”.
Książka składa się z sześciu rozdziałów : Dawny Frysztak, Okolice Frysztaka, Kamieniołomy, Mundurowe dzieci, Śladami kwatery Hitlera i Mycielscy w Wiśniowej.

Dziękujemy autorce za te okruchy historii, które z taką pasją i zaangażowaniem zebrała i nam je podaje.

Książkę można nabyć w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku i Filiach: Cieszynie, Gogołowie, Lubli i Stępinie. Format 205×260 mm, oprawa twarda, szyta, druk jednobarwny, 288 stron, ok. 600 archiwalnych zdjęć.