sobota, 23 kwietnia 2016

VI Gminny Konkurs Ortograficzny

12 kwietnia 2016 r. odbył się VI Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Gminnego Mistrza Ortografii”. Uczestnikami konkursu byli zwycięzcy I etapu z poszczególnych gimnazjów gminnych, tj. z Frysztaka, Lubli, Gogołowa i Stępiny. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Stępinie, nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał pan dyrektor, pani Anna Maraj, pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz komisja, w skład której weszli opiekunowie poloniści, pani Justyna Musiał, pani Lucyna Cyrulik, pani Joanna Dziok-Cyran. Autorem dyktanda była pani Anna Maraj. Uczestnicy musieli wykazać się dobrą znajomością zasad ortograficznych, w głównej mierze przeważała pisownia łączna i rozdzielna wyrażeń przyimkowych. Niestety nie wyłoniono Mistrza Ortografii.
Wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Aleksandra Danek, ZS Stępina
II miejsce – Zofia Szczęch, Gimnazjum Publiczne Frysztak
III miejsce – Marlena Tyburska, Gimnazjum Publiczne Frysztak
Nagrody rzeczowe ufundowali Wójt Gminy Frysztak, Dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej we Frysztaku oraz Dyrektor ZS w Stępinie. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Frysztak. Dodatkową nagrodą dla WSZYSTKICH uczestników etapu gminnego będzie wyjazd na Ogólnopolskie Dyktando Młodych do Lublina 10 maja 2016 roku.

Anna Maraj