wtorek, 24 listopada 2015

Książka sposobem na nudę

W piękny jesienny dzień 6 listopada uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej we Frysztaku zawitali do Gminnej Biblioteki Publicznej. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do wypożyczania i czytania książek oraz zapoznanie ich z korzyściami wynikającymi z czytania. Było również głośne czytanie opowiadania Agnieszki Tyszka „Jesienny prezent” oraz wyjaśnienie, że książka może być sposobem na nudę na długie jesienne wieczory. Dzieci miały możliwość poszperać między regałami, dowiedzieć się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Na zakończenie spotkania niektórzy wypożyczyli książki, inni wyrazili chęć korzystania z oferty biblioteki.