czwartek, 21 czerwca 2018

Z Kicią Kocią poznajemy Bibliotekę Publiczną we Frysztaku

19 czerwca w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przedszkolaki z Frysztaka z grup Sówki i Misie zainspirowane książką pt. "Kicia Kocia w bibliotece" zawitały do biblioteki wraz z miłą maskotką Kicią-Kocią, bohaterką bajek Anity Głowińskiej. Większość dzieci po raz pierwszy miała okazję zobaczyć bibliotekę. Motywem przewodnim była książka „Kicia Kocia w bibliotece”, której dzieci wysłuchały za pomocą Magicznego Kamishibai – obrazkowego teatrzyku dla dzieci. Oprócz czytania  dzieci miały okazję „poszperać” wśród książek  znajdujących się na regałach, pooglądać kolorowo ilustrowane bajki. Miejmy nadzieję, że ta wizyta zainspiruje dzieci do sięgnięcia po książki pełne fascynujących przygód i czarów, a rodziców do zapisania swoich pociech do biblioteki i wspólnego rodzinnego czytania.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!!!