czwartek, 15 marca 2018

Uczniowie Klas II ze Szkoły Podstawowej we Frysztaku w Bibliotece Publicznej

W dniach 06 i 13 marca w naszej bibliotece było wielkie poruszenie: na spotkanie przybyły klasy II Szkoły Podstawowej we Frysztaku. Podczas spotkań uczniowie poznali zasady funkcjonowania biblioteki, jej cele i zadania oraz archiwalne elementy z katalogów kartkowych – katalog alfabetyczny i tytułowy literatury dla dzieci. Dziś w bibliotece także istnieje katalog, ale online, książki wypożycza się przy pomocy czytnika, a karty czytelnika są plastikowe. Dzieci poznały zasady korzystania z katalogu online, miały możliwość wyszukiwania ulubionych tytułów książek. Wiele radości dało im myszkowanie w księgozbiorze dziecięcym oraz zabawa w kalambury. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało na pamiątkę zakładkę.