poniedziałek, 18 grudnia 2017

Mikołajkowe spotkanie z książką

Mikołajki to czas bardzo wyczekiwany przez najmłodszych przez cały rok. To okazja do sprawiania wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowywania bliskich drobnymi prezentami. W dniu 5 grudnia 2017 r. gośćmi Gminnej Biblioteki Publicznej we Frysztaku byli uczniowie kl. IV z Zespołu Szkół w Gogołowie. Ponieważ dla wielu była to pierwsza wizyta w bibliotece na wstępie dzieci zapoznały się z historią biblioteki i jej księgozbiorem.. Uczniowie dowiedzieli się również jak korzystać z naszego katalogu książek online oraz wypożyczyć książkę systemem elektronicznym. Następnie wysłuchały wiersza oraz legendę o św. Mikołaju. Najwięcej radości przyniosła dzieciom zabawa w kalambury. Na zakończenie spotkania, zgodnie z mikołajkową tradycją, wszystkie dzieci otrzymały słodkie niespodzianki.