wtorek, 5 lipca 2016

Laboratorium Plastyczne - wystawa

Zapraszamy na wystawę, która będzie przez okres wakacji. Laboratorium plastyczne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku, to pomysł na terapię, naukę, wychowanie i zabawę w jednym. Twórcami laboratorium w zasadzie byli sami uczniowie, wyrażający nieustanną chęć do działania, zadawania pytań i odkrywania. I tym właśnie jest Laboratorium Plastyczne – jest okazją do działań twórczych podczas lekcji plastyki, zajęć technicznych, czy pozalekcyjnych. Jest miejscem spotkania i nawiązania tak cennych dzisiaj relacji nauczyciel – uczeń, zadawania pytań i wspólnego poszukiwania odpowiedzi poprzez eksperymenty plastyczno-techniczne. Dzięki praktycznym działaniom rękodzielniczym: malarskim, graficznym, snycerskim w różnorakich materiałach, uczniowie świadomie lub podświadomie gromadzą doświadczenia i wiedzę przydatne im w dalszym życiu. Natomiast forma eksperymentu twórczego pozwala na doskonalenie najcenniejszych narzędzi jakie posiadają – ich umysłów, emocji i praktycznie nieograniczonych możliwości.

Paweł Armata