poniedziałek, 21 grudnia 2015

Projekt Gminnej Biblioteki Publicznej "KRASZEWSKI. KOMPUTERY DLA BIBLIOTEK 2015”

Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku złożyła wniosek "Rozwój sieci komputerowej w GBP we Frysztaku" do Programu Instytutu Książki "KRASZEWSKI. KOMPUTERY DLA BIBLIOTEK 2015". Celem tego programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez ich wyposażanie w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie bibliotecznych zbiorów i udostępnianie ich drogą online. O dofinansowanie starało się ponad 860 bibliotek z całego kraju. Biblioteka znalazła się w gronie 135 bibliotek, które otrzymały dofinansowanie. Całkowity koszt zadania wynosi 29 990 zł, ze środków finansowych Instytutu Książki 25 491 zł., przy wkładzie własnym 4 499 zł. Całość kwoty została przeznaczona na zakup 3 zestawów komputerowych dla bibliotekarzy do katalogowania i ewidencji wypożyczeń w systemie MAK+ i udostępnianie ich online, w tym drukarka kart czytelnika i drukarka etykiet oraz na zakup 4 zestawów komputerowych w celu zwiększenie i poprawienie jakości dostępu do zasobów cyfrowych użytkownikom biblioteki. Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2015” realizowany jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa. Projekt jest dofinansowany ze środków Instytutu Książki.